Blog o geologii

Zakres wierceń terenowych

Ilość odwiertów i ich głębokość

Pytanie jakie zazwyczaj zadają nam dzwoniący Inwestorzy (oprócz oczywiście ceny za usługę), brzmi: Ile wykonujcie odwiertów w ramach prac terenowych?

Nie da się ukryć, że najbardziej preferujemy kiedy w zapytaniu ofertowym, jest już zawarty wymagany zakres prac. Dlatego dobrze jest, gdy w pierwszej kolejności Zleceniodawca skonsultuję się z Konstruktorem i Projektantem w celu ustalenia konkretnej ilości i głębokości wierceń. Projektant zna wstępne założenia o wielkości budynku i głębokości jego posadowienia, w związku z czym powinien przedstawić jaki zakres wierceń potrzebuje.

W przypadku, kiedy osoba zainteresowana naszymi usługami wie tylko, że potrzebuje badań geologicznych, staramy się zaproponować zakres prac, na podstawie krótkiego wywiadu z dzwoniącym lub mailującym.

Badania geologiczne - cena ich wykonania

Jedno z podstawowych pytań jakie otrzymujemy od Inwestorów brzmi: "W jakiej cenie wykonujecie badania geologiczne?".

Aby dobrze odpowiedzieć na powyższe pytanie musimy znać następujące informacje:

  • Rodzaj przyszłego budynku. Inny zakres prac terenowych (ilość i głębokość odwiertów) należy wykonać dla przydomowej oczyszczalni ścieków czy też niepodpiwniczonego domu jednorodzinnego zaś inny (znacznie większy) dla bloku mieszkalnego z garażami podziemnymi. Preferujemy również, aby liczba odwiertów została sprecyzowana przez Konstruktora lub Projektanta przyszłej inwestycji, tak aby nasze wiercenia w możliwie najbardziej kompleksowy sposób określały warunki w podłożu i umożliwiły zoptymalizować przyszłe prace projektowo/budowlane.
  • Gdzie konkretnie (miejscowość - powiat - województwo) znajduje się planowana inwestycja.
Joomla SEO by MijoSEF